Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... TRANSMITERE ON-LINE A D112
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

TRANSMITERE ON-LINE A D112

Buna ziua , as dori sa stiu daca transmiterea D 112 pentru luna iulie ,
se face doar modificand luna la cea din iunie , alte schimbari nefiind,
ramane valabila semnatura electronica existenta pe formular sau trebuie sa descarc o alta declaratie ,sa o completez iarasi si sa o semnez electronic ? si asta se repeta in fiecare luna ?
multumesc!
Declaratia 112 se depune lunar, chiar daca nu exista modificari fata de luna precedenta. Salvati PDF-ul inteligent pentru generarea D112 ca model pe care il modificati in fiecare luna doar cu datele care se schimba periodic (luna, concedii etc.).
Daca acesta este actualizat (PDF-ul), atunci puteti prelua datele din versiunea anterioara, fara sa fie necesar sa le introduceti din nou.

si sa aveti in vedere ca versiunea sa fie mereu ultima postata pe site