Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Master
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Master

Buna ziua,am terminat in 1987( in cadrul Institutului Politehnic Bucuresti),Institutul de Subingineri Pitesti de trei ani,in urma examenului de diploma din sesiunea iunie-1987 am obtinut Diploma de Subinginer,specializare TCM.am vrut sa ma inscriu la un curs de master si nu am putut.Va rog sa im-i comunicati daca aceste cursuri absolvite de mine cu diploma de examen luata nu sint echivalente cu un curs de trei ani cu licenta luata ?(Pentru ca asta a fost justificarea secretarei).In cazul ca exista sansa pot sa ma inscriu la orice master?(vreau un master la management).
Va multumesc,
Cu stima : Aurel
Sfatul pe care vi-l dau este sa va adresati Ministerului Educatiei pentru a sti din sursa autorizata daca si in ce mod se echivaleaza studiile dvs. cu cele prevazute de noua lege a invatamantului.