avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pot sa infintez o ferma sau un depozit de reciclare ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pot sa infintez o ferma sau un depozit de reciclare daca detin un AF sau PFA?

As vrea sa imi deschiz o ferma sau un depozit de reciclare si nu as vrea sa imi deschid un SRL, costa mult timp si bani din cate am auzit. Dar am auzit si de variantele PFA si AF, pot sa detin una dintre afaceri cu aceste societati?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ovidiu7676 , utilizator 00:31, 28 Iulie 2011
intrebati la MEDIU

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Activitatea unei af sorinnel_25 sorinnel_25 As vrea sa stiu daca pe langa activitatea de baza a unei AF pot sa fie si alte activitati secundare (ca in cazul unui SRL). Care sunt avantajele/dezavantajele ... (vezi toată discuția)
Doresc sa deschid o frizerie.ajutor!!!!!!!!!!!!! rusudan rusudan Va rog sa ma sfatuiti cum e mai bine, pe persoana fizica autorizata, pe firma, etc. Ce autorizatii am nevoie, cam cat ar costa, eventual legislatia in vigoare ... (vezi toată discuția)
Infintare af dtflorentina dtflorentina Buna ziua, doresc sa-mi infintez o asociatie familiala si as vrea sa primesc cateva lamuriri in acest sens. Va rog sa-mi spuneti daca sunt angajata cu carte ... (vezi toată discuția)