Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale unde sa reclam lipsa wc-ului din unitate de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

unde sa reclam lipsa wc-ului din unitate de alimentatie publica?

Buna ziua.Ma numesc Stan Ionela din Mioveni Arges,si cu respect va rog sa ma ajutati cu o informatie.De ceva timp un nepot al sotului ma roaga sa il ajut intr-o problema.Din pacate nu stiu prea multe si tot ce pot face este sa ma informez.Nepotul locuieste in Silistea-ILFOV si un vecin de-al sau desi are un Magazin refuza sa construiasca o toaleta pentru clientii sai,astfel ca Nepotul este obligat sa suporte clientii care isi fac necesitatile fiziologice la coltul casei sale.Va rog din suflet sa ma indrumatii unde poate face reclamatie sau ce demersuri trbuie inaintate pentru a rezolva situatia.Va multumesc anticipat. adrianbiti@yahoo.com
Prima data va adresati primariei pe raza caruia e magazinul,pentru ca acestea i-au dat avizul de functionare,dupa care va adresati directiei sanitare,mediului.Daca nici asa nu o rezolvati , cu toate ca eu cred ca da ,alta cale nu aveti decit sa-l chemati in judecata.Prin hotarire judecatoreasca sa fie obligat sa respecte toate normele de functionare ale unui magazin.
Va multumesc pentru informatii.Sper sa se rezolve pe cale amiabila caci nu au bani pentru procese.O dupa amiaza placuta in continuare.