Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Gradinita in sistem privat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Gradinita in sistem privat

Va rog sa ma ajutati cu legislatia actualizata referitoare la infiintarea,functionarea si indeplinirea cerintelor standard la nivel european pentru gradinitele in sistem privat.Aceste gradinite pot functiona in regim SRL.Va multumesc.
Incercati site-ul de mai jos :
[ link extern ]
Puteti s-o infiintati pe structura unei asociatii (ong) pe OG 26/2000 actualizata sau pe structura unei societati comerciale cu codul caen 8510 Invatamant prescolar.
Poate va vor ajuta si informatiile de la adresele de net:[ link extern ] ... /
Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/con ...

De la Camera de Comert mi s-a spus ca numai fundatiile pot desfasura activitati de tip gradinita, invatamant prescolar,afterschool. Va rog specificati legislatia referitoare la gradinite fiindca link-urile oferite de dumneavoastra nu le-am putut accesa.