avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 228 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de maternitate administrator CMI
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de maternitate administrator CMI

buna seara, vreau sa va intreb daca administratorul (medic) al unui cmi (nu este angajat) dar plateste contributii la casa de sanatate (in functie de venit) beneficiaza de concediu pre si post natal.
va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 07:44, 17 August 2011
desigur ca nebeficiaza se vor avea in vedere sumele retinute drept cotizatie lunara ca baza de clacul a veniturilor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul prenatal si postnatal se plateste 85% din salariul brut? vasileionica27 vasileionica27 Buna ziua, As vrea sa stiu daca concediul prenatal si postnatal se plateste 85% din salariul brut? Care este baza legala? ex: daca salariul brut este de ... (vezi toată discuția)
Plata concediu pre/post natal MihaelaNiculae MihaelaNiculae Buna ziua, As dori sa stiu care este formula de calcul pentru plata concediului pre si post natal, in conditiile in care eu am un PFA. 1. se calculeaza ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal si crestere copil pfa Sacharisa Sacharisa Pentru PFA: 1) Daca pentru cele 12 luni de calculare a concediului de maternitate, 6 luni am fost PFA si 6 luni nu am avut venit pana la nastere, mai ... (vezi toată discuția)