Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de maternitate administrator CMI
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de maternitate administrator CMI

buna seara, vreau sa va intreb daca administratorul (medic) al unui cmi (nu este angajat) dar plateste contributii la casa de sanatate (in functie de venit) beneficiaza de concediu pre si post natal.
va multumesc.
desigur ca nebeficiaza se vor avea in vedere sumele retinute drept cotizatie lunara ca baza de clacul a veniturilor