Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... gratar in curtea blocului !!!
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

gratar in curtea blocului !!!

Este legal sa se faca gratar in curtea blocului?
La noi in curtea blocului , cativa vecini printre care si administratorul, au montat un gratar in spatiul amenajat ptr tomberoane gunoi si aproape saptamanal fac gratare fara sa anunte nimic, iar noi fraierii care avem rufele la uscat tre sa le spalam din nou de la fum si miros.Au fost doua spatii ptr gunoi unu este cu tomberoane si unul locul lor privat unde fac gratare , stau la bere chefuri. acum au inceput sa -i faca acoperis un fel de (tarc acoperit). Blocurile sunt construite pe teren privat nu al primariei, exista vreo lege ceva ?
Sesikzati protectia mediului si primaria
Chiar daca amenajarea este situata pe teren privat ,se supune normelor in vigoare
Sesizati oficial ISU=pompieri,care va dispune amenda si dezafectarea amenajarii