Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea emigrantilor in Romania - dreptul la munca al ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea emigrantilor in Romania - dreptul la munca al strainilor

Buna ziua,
Imi puteti spune, va rog, daca exista o lege recenta (care este numarul) a persoanelor de alta nationalitate care vin sa munceasca in Romania? Multumesc!
LEGEA nr. 157 din 11 iulie 2011 - pentru modificarea si completarea unor acte normative privind regimul strainilor in Romania.
Legea 56 din 2007 pentru modificarea si completarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 194 din 2002
Legea 122 din 2006 privind azilul in Romania.................