Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CONTRACT COMODAT
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CONTRACT COMODAT

Buna ziua !
Se poate face un contract de comodat intre doua persoane fizice ?
MULTUMESC !
Sigur ca da !
contractul de comodat este un imprumut de folosinta gratuita. Sigur ca se poate face .
Da, fara indoiala contractul de comodat se poate incheia intre doua persoane fizice.

Pentru mai multe detalii puteti intra pe acest link:

www.avocatnet.ro/content/art... .