avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... amenda auto rogvinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

amenda auto rogvinieta

pe data de 2 februarie am fost depistat in trafic fara rogvinieta(am fost inregistrat de camera)
In data de 26 august anul curent mi-a sosit amenda acasa.Asadar au trecut 6luni si cateva zile.pot sa o contest ?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:42, 31 August 2011
Au 6 luni la dispozitie sa intocmeasca procesul verbal si inca 30 de zile sa vi-l comunice. E dreptul dvs sa contestati, insa va trebui sa gasiti alt motiv

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda rovinieta crival crival Buna seara. Am fost oprit in trafic de ISCTR si am fost depistat circuland cu automarfarul fara rovinieta valabila. Din motive obiective nu am avut timp sa ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. astăzi am observat ca am uitat sa plătesc rovinieta ... dany2605 dany2605 Bună ziua. Astăzi am observat ca am uitat sa plătesc rovinieta din Martie 2022... Nu mi a venit nici o amenda acasa Am citit ca dacă nu primesc nimic ... (vezi toată discuția)
Amenda rovinieta. Costyn05 Costyn05 Buna ziua, Sa va explic cum sta treaba: in luna februarie mi-a expirat rovinieta auto, proprietarul masinii pe care o conduc este tatal meu, nu am stiut si ... (vezi toată discuția)