Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... amenda auto rogvinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

amenda auto rogvinieta

pe data de 2 februarie am fost depistat in trafic fara rogvinieta(am fost inregistrat de camera)
In data de 26 august anul curent mi-a sosit amenda acasa.Asadar au trecut 6luni si cateva zile.pot sa o contest ?
Au 6 luni la dispozitie sa intocmeasca procesul verbal si inca 30 de zile sa vi-l comunice. E dreptul dvs sa contestati, insa va trebui sa gasiti alt motiv