avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită poprire pe salariu
Discuție deschisă în Executare silită

poprire pe salariu

Buna ziua . As vrea sa stiu cum se calculeaza poprirea pe salariu avand in vedere ca platesc , pensie alimentara si am si o rata la CAR. Intra vreuna in treimea din salariu sau nu ?
Cel mai recent răspuns: Iuliana Cermak , Avocat 16:59, 1 Septembrie 2011
Vi se opreste intai pensia alimentara!Nu inteleg insa, despre ce treime vorbiti!
rtek a scris:

Vi se opreste intai pensia alimentara!Nu inteleg insa, despre ce treime vorbiti!


Daca exista mai multe popriri, acestea nu pot depasi 1/2 din venitul net.

www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita campion campion Buna ziua! Am urmatoarea situatie. Am contactat un credit in timpul casatoriei pentru afacerea sotuui. Ulterior am divortat, iar acesta nu a mai platit rata, ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in luna februarie am primit doua popriri de la executorul ... miheala miheala Buna ziua, in luna februarie am primit doua popriri de la executorul judecatoresc, in calitate de girant. Angajatorul mi-a retinut 1/2 din salariu pentru ... (vezi toată discuția)
Poprire pe salariu de la doi executori și hotărâre judecătorească pentru 25% pensie de întreținere. cum se calculează reținerile? jondoe1 jondoe1 Buna ziua,intrebarea mea este/un salariat are poprire pe salariu de la doi executori judecatoresti si o hotarare judecatoreasca de retinere pensie alimentara ... (vezi toată discuția)