Forum Discuţii juridice Executare silită poprire pe salariu
Discuție deschisă în Executare silită

poprire pe salariu

Buna ziua . As vrea sa stiu cum se calculeaza poprirea pe salariu avand in vedere ca platesc , pensie alimentara si am si o rata la CAR. Intra vreuna in treimea din salariu sau nu ?
Vi se opreste intai pensia alimentara!Nu inteleg insa, despre ce treime vorbiti!
rtek a scris:

Vi se opreste intai pensia alimentara!Nu inteleg insa, despre ce treime vorbiti!

Daca exista mai multe popriri, acestea nu pot depasi 1/2 din venitul net.

www.avocatnet.ro/content/for...