avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Intrebare legata de taxa de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Intrebare legata de taxa de poluare

Ce demersuri poate face o persoana care a solicitat evitarea taxei de poluare in instanta,pentru a circula cu masina pe durata procesului
In unele judete am observat la casa noastra de avocatura ca se poate in altele nu.(in Bucuresti de ex.
Ce se poate face?

Cel mai recent răspuns: ContSters220718 , utilizator 15:44, 4 Septembrie 2011
singura varianta este ordonanta presedintiala
Nu se admite
sincer...nu se poate
in orasele unde se poate ,nu se respecta legea care ar trebui sa fie aceeasi in toata tara

cu stima

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de poluare eu_craciun eu_craciun buna, vreau sa-mi cumpar o masina second-hand din germania si am auzit ca este o varianta de a nu plati taxa de poluare daca dau statul roman in judecata, imi ... (vezi toată discuția)
Sentinta proces inmatricularea autovehicolului fara plata taxei de poluare Kent8d Kent8d In cursul zilei de joi am avut procesul pentru inmatricularea masinii fara plata taxei de poluare... Astazi am primit sentinta, aceasta fiind una favorabila, ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de poluare LiviuP13 LiviuP13 La data de 05.01.2010 am achizitionat un autoturism din Belgia . Am platit suma de 3.200 ron conform TAXEI DE POLUARE PENTRU AUTOVEHICULE . Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)