Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... RECUPERARE CARTE DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

RECUPERARE CARTE DE MUNCA

Buna seara tuturor,ultima firma la care am lucrat a inchis si mi-au spus sa merg la ITM Bucuresti sa-mi iau cartea de munca(asta in1997).Am fost de mai multe ori incercand in fel si chip sa o obtin ,dar nici gand de asa ceva.Sunt convins ca nici nu au cautat-o in arhiva (aveau scris intr-un caiet numele firmei si ca a fost inchisa, de aceea cartile de munca nu ar mai fi la ei).Eu am o fotocopie dar stiu ca nu ma ajuta prea mult.ACUM CU SCANERIZAREA CARTILOR DE MUNCA STITI UN SITE UNDE SA CAUT DE ACASA,NU AM POSIBILITATEA SA MAI AJUNG CURAND IN BUCURESTI?
Daca atunci cand s-a inchis dvs. ati fost in somaj, atunci trebuie sa mergeti la AJOFM, merita sa incercati
Puteti face cerere prin posta cu confirmare de primire la ITM Bucuresti insotita de copie dupa actul dumneavoastra de identitate si vi se va expedia cartea de munca de la ei catre inspectoratul in raza caruia aveti resedinta, daca este in arhiva lor.
adragan964 a scris:

Buna seara tuturor,ultima firma la care am lucrat a inchis si mi-au spus sa merg la ITM Bucuresti sa-mi iau cartea de munca(asta in1997).Am fost de mai multe ori incercand in fel si chip sa o obtin ,dar nici gand de asa ceva.Sunt convins ca nici nu au cautat-o in arhiva (aveau scris intr-un caiet numele firmei si ca a fost inchisa, de aceea cartile de munca nu ar mai fi la ei).Eu am o fotocopie dar stiu ca nu ma ajuta prea mult.ACUM CU SCANERIZAREA CARTILOR DE MUNCA STITI UN SITE UNDE SA CAUT DE ACASA,NU AM POSIBILITATEA SA MAI AJUNG CURAND IN BUCURESTI?

1. Nu exista sa ceva .. un site unde sa va cautati carnetul de munca.

2. Depuneti o solicitare - online - catre ITM , prin care le solicitati sa va comunice acrnetul de munca, intrucat nu aveti posibilitatea de a va deplasa la Bucuresti .. in adresa mentionati numele corect al fostului angajator, CUI-ul acestuia , perioada lucrata si daca stiti numele inspectorului la care este arondat fostul angajator.
Pentru online . folositi link-ul de mai jos
[ link extern ]
va multumes ff mult,stiu si numele complet al angajatorului,perioada,cuiul si numele inspectorului......
va multumesc