avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiinare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiinare PFA

Buna ziua

As dori sa infiintez un PFA sau II cu unul din urmatorele coduri CAEN:
7210
7222
7230
7240
7414
7487

Ce acte/certificari imi trebuie pentru fiecare din ele?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: grozavesti , utilizator 14:26, 10 Septembrie 2011
studii pentru fiecare cod caen
am citit pe www.[ link extern ]
in "Clasificarea activităţilor din economia naţională - CAEN Rev. 2 - Note explicative" si am vazut coduri ca :
5819 -editări on-line de informaţii statistice sau alte informaţii

De ex: ca sa postezi sau sa modifici continutul (textul )de pe un site deja existent ce studii iti trebuiesc?
Ultima modificare: Vineri, 9 Septembrie 2011
grozavesti, utilizator
In acelasi document mentionat mai sus am mai gasit cateva coduri CAEN.

Ce studii ai nevoie pentru urmatoarele coduri:
- 7021
- 7022
- 7311
- 7320
- 8230

Cu codul 8230 de exemplu (Această clasă include organizarea, promovarea şi/sau administrarea de evenimente, conferinţe şi întruniri,) poti organiza nunti? Ce studii ai nevoie pentru a asta?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen 7311 asover asover care sunt activitatile prevazute de codul caen 7311 \"Activitati ale agentiilor de publicitate\" sau care se pot desfasura in baza acestui cod? (vezi toată discuția)
Urmeaza sa am o colaborare platita pe instagram. bir09 bir09 Buna ziua, Urmeaza sa am o colaborare platita pe Instagram. Eu voi creea 5 postari (feed + story) si apoi le voi posta pe contul meu de Instagram. As ... (vezi toată discuția)
Cod caen 7312 - clarificare caut_raspuns caut_raspuns Buna ziua, Pot presta servicii de vanzare a \'produselor\'/ serviciilor unei agentii de publicitate - in baza unui contract de comisionat - daca obiectul meu ... (vezi toată discuția)