Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... noul cod
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

noul cod

Unul dintre soti a introdus actiune de divort in care a cerut ca cei 2 copii minori sa fie incredintati celuilalt sot, cerand un program de vizitare. Termenul care s-a dat este in ianuarie 2012 (intre timp intra in vigoare noul cod). Cand ne vom prezenta in ianuarie, poate sa isi schimbe cerintele si sa ceara custodie comuna?
Ar trebui sa se aplice tot actualul cod pentru ca a depus cererea inainte de a intra in vigoare noul cod. Va putea oricum sa ceara custodia comuna.
puteti cere preschimarea termenului de judecata