Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... gradinita
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

gradinita

Buna ziua!
Am o nelamurire cu privire la impartirea grupelor la gradinita. Daca copilul a implinit 5 ani in 20 august 2011, ince grupa este inscris la gradinita si daca poate fi obligat sa fie inscris direct la grupa pregatitoare (nu a mai fost la gradinita) si sa-nceapa primul an de scoala in 2012.
Grupele de gradinite sunt compuse din grupa mica de la 3 ani la 4 ani; grupa mijlocie de la 4 ani la 5 ani si grupa mare - pregatitoare de la 5 ani la 7 ani.

Copiii de 5 ani vor fi inscrisi la gradinita în grupa mare in anul şcolar 2011-2012, iar in anul scolar 2012-2013 vor fi inscrisi în clasa pregatitoare.

:luck: