Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... partaj bunuri comune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

partaj bunuri comune

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu raspunsul la urmatoarea problema: odata cu actiunea de divort (care s-a si pronuntat) am introdus si actiunea de partaj bunuri comune constand intr-un autoturism si un apartament pe care fostul sot doreste sa le cedeza in favoarea mea. Ce ar trebui sa urmaresc in cadrul procesului? Trebuie o declaratie scrisa de el sau este suficient sa vina la proces si sa spuna ca cedeaza partea lui in favoarea mea? Va multumesc!
Ar trebui incheiata o tranzactie.
Sa o redacteze avocatul dvs.
Multumesc de raspuns, dar va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa contina acea tranzactie, pentru ca tocmai am avut proces si avocata mea nu a facut asa ceva, procesul fiind amanat
lina67, utilizator
Stie avocata.
Important este sa o semneze sotul.
OK. Multumesc!