Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Mi-am anuntat sotul ca nu intentionez sa divortez la notar pe cale consensuala in consecinta l-am indrumat spre un avocat.Intrebarea este urmatoarea:ce se intampla daca nu ma prezint la proces si in cat timp tribunalul te divorteaza prin neprezentare?As aprecia daca cineva mi-ar putea explica procedura in detaliu.Multumesc anticipat pentru indrumare/colaborare.
Daca va urmeaza sfatul si isi angajeaza avocat in 2 termene finalizeaza procesul in lipsa dvs.
daca sunteti parata ,se judeca si in lipsa
Daca sunteti reclamanta procesul se suspenda pentru ca se considera ca nu mai doriti divortul.

Daca sunteti parat, puteti trimite doar intampinarea fara a fi nevoie de prezenta obligatorie a dvs.