Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL-D: modificare coduri CAEN
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL-D: modificare coduri CAEN

Am inregistrat un SRL-D. Mi-am definit cele toate cele 5 domenii de activitate / coduri CAEN permise la infiintare. Pot sa mai adaug si altele dupa inregistrare (contra cost, bineinteles)?
Bineinteles! Trebuie sa aveti grija ca, in cazul in care doriti ca aceste activitati sa fie si autorizate la sediu/punct de lucru/terti, sa completati declaratia pe propria raspundere in ceea ce priveste autorizarea obiectelor de activitate si sa schimbati certificatul constatator de autorizare al activitatilor
Nu aveti voie decat MAXIM 5 coduri CAEN
Intr-o grupa intra mai multe coduri CAEN. Daca doriti largirea obiectului de activitate cu coduri care se afla sub incidenta vreuneia din grupele pe care le aveti inscrise in actul constitutiv puteti realiza acest lucru fara nicio problema. Aruncati o privire si la conditiile pentru infiintarea SRL-D pe site-ul ONRC: [ link extern ]