Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratie luna/trim 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratie luna/trim 112

Cei care au CA sub 100 mii euro dar peste 3 salariati nu depun acea declaratie de optiune, corect?
Atentie la nr.de salariati.Nr.mediu de salariati pana la 3 exclusiv
b) persoanele juridice platitoare de impozit pe profit care, in anul anterior, au inregistrat venituri totale de pana la 100.000 euro si au avut un numar mediu de pana la 3 salariati exclusiv;
Adica pana la 2 salariati inclusiv.Multumesc.
Adica pina la 2.99 inclusiv. E vorba de numar mediu, care poate fi cu zecimale.
t.simona, utilizator
t.simona a scris:

Adica pina la 2.99 inclusiv. E vorba de numar mediu, care poate fi cu zecimale.

in Bilant nu e declarat numarul mediu cu zecimale!!!
@ovidiu 7676 Numarul mediu nu se ia in calcul din bilant
Cf OUG 30/2011
(1^3) Numarul mediu de salariati se calculeaza ca medie aritmetica a numarului de salariati din declaratiile prevazute la alin. (1) depuse pentru fiecare luna din anul anterior.