avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratie luna/trim 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratie luna/trim 112

Cei care au CA sub 100 mii euro dar peste 3 salariati nu depun acea declaratie de optiune, corect?
Cel mai recent răspuns: t.simona , utilizator 09:24, 22 Septembrie 2011
Atentie la nr.de salariati.Nr.mediu de salariati pana la 3 exclusiv
b) persoanele juridice platitoare de impozit pe profit care, in anul anterior, au inregistrat venituri totale de pana la 100.000 euro si au avut un numar mediu de pana la 3 salariati exclusiv;
Adica pana la 2 salariati inclusiv.Multumesc.
Adica pina la 2.99 inclusiv. E vorba de numar mediu, care poate fi cu zecimale.
Ultima modificare: Miercuri, 21 Septembrie 2011
t.simona, utilizator
t.simona a scris:

Adica pina la 2.99 inclusiv. E vorba de numar mediu, care poate fi cu zecimale.



in Bilant nu e declarat numarul mediu cu zecimale!!!
@ovidiu 7676 Numarul mediu nu se ia in calcul din bilant
Cf OUG 30/2011
(1^3) Numarul mediu de salariati se calculeaza ca medie aritmetica a numarului de salariati din declaratiile prevazute la alin. (1) depuse pentru fiecare luna din anul anterior.

Alte discuții în legătură

Declaratia 112 lunara ionela11 ionela11 Buna ziua, Cand se depune declaratia 112 lunara pentru microintreprinderi? Am citit ca persoanele juridice platitoare de impozit pe veniturile ... (vezi toată discuția)
termen-limita 25 septembrie pentru optiunea de depunere lunara a declaratiei 112  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Modelul declaratiei 112 a fost reglementat si aprobat de Agentia Nationala de Administrare Fiscala. ANAF a stabilit astfel cum va fi continutul formularului ... (vezi toată discuția)
Trecere de la trimestrial la lunar (d112) alexa_axy alexa_axy Buna ziua, In momentul in care m-am infiintat (ianuarie 2014) si am avut primul salariat am ales sa depun declaratii trimestriale (declaraţia privind ... (vezi toată discuția)