avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 866 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cale de atac incuviintare executare silita
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cale de atac incuviintare executare silita

Buna ziua,

Exista vreo cale de atac la cerere de incuviintare executare silita admisa de instanta.
Sunt debitor in acesta speta, iar cineva mi-a spus ca as putea face o opozitie.
Marturisesc sincer ca nu am gasit asa ceva nicaieri.
Ma poate ajuta cineva in acest sens?
Nu se poate ataca de catre debitor.
Puteti face insa contestatie la executare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O incuvintare a executarii silite de catre judecatorie, fara ... ranedo ranedo O incuvintare a executarii silite de catre Judecatorie, fara cale de atac, emisa in 31.Ianuarie, mai poate fi contestata de debitor, care a facut o cerere de ... (vezi toată discuția)
Incuviintarea executarii data de o instanta care nu este competenta Cabinet expert mediu Cabinet expert mediu Buna ziua, Care este calea de atac impotriva unei incuviintari de executare silita data de o instanta care nu are competenta sa o faca. Debitorul nu are ... (vezi toată discuția)
Recurs nefondat saly30 saly30 Buna ziua am castigat recuperarea unei sume de banii primntr-o hotarare definitiva la jude sector 3 parata a facut recurs .Recursul s-a respins ca ... (vezi toată discuția)