Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Abuz la Garda financiara - Comisariatul general
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Abuz la Garda financiara - Comisariatul general

buna ziua, ma numesc m.andrei si pana pe 25.07.2011 am fost angajat al garzii financiare, eliberat din functie ca si alti 300 angajati in urma unei testarii a la blejnar.
am contestat in instanda suspendarea efectelor deciziei de eliberare din functie iar in data de 10.09.2011 , tribunalul bucuresti a admis cererea suspendand efectele deciziei respective.in data de 13.09.2011 am prezentat gf- comisariatul general( conform legii el angajeaza) certificatul de grefa emis de tribunal sectia contencios administrativ, impreuna cu o cerere prin care solicitam reancadrarea in functia publica.
pana in prezent nimic. am sunat la resurse umane de unde mi-sa comunicat telefonic ca nu se face reancadrarea pana nu se judeca fondul, din ordinul lui sorin blejnar. precizez ca pana in prezent au mai fost reancadrati pe acelasi sistem 27 de functionari la diverse sectii din tara ,inclusiv la sectia unde eu am fost angajat eu si solicitam reintegrarea.

intrebarea este urmatoare: ce pot face in aceasta situatie? cui sa ma adresez?
intrucat este vorba de ne punerea in aplicare a unei decizii a instantei, abuz in serviciu, discriminare....

multumesc
daca imi lasati o adresa de email va raspund sau mai bine zis va explic si alte demersuri facute in tara.
aceasta este adresa de mail pentru contact: mihaitgv74@yahoo.com.

ms.
se pare ca nu este corecta adresa de email.
aceiasi problema am intampinat-o si eu. Ma puteti sfatui si pe mine?
adresa de mail pentru contact: romulus19@gmail.com.
multumesc anticipat !
romulus19, utilizator
ati putea sa mi explicati si mie aceasta problema va rog? si eu sunt in aceesi situatie. adresa mea de mail este iancu_barcea@yahoo.com
multumesc anticipat