Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Subiecte examen Barou 2007
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Subiecte examen Barou 2007

Buna! Am si eu o mare rugaminte la cei care au dat examen de admitere in Barou anul trecut (2007). Daca mai aveti subiectele care sau dat la toate materiile va rog mult sa mi le dati si mie ca am mare nevoie de ele.
Va multumesc mult de tot!
Eu am subiectele, dar nu le am in format electronic. Da-mi un msg privat cu adresa ta si ti le trimit prin posta.
subiectele care s-au dat anul trecut in Bucuresti sunt pe pagina 17 din sectiunea Admitere Barou 2008, postate de Iulia.
myriam, utilizator
Multumesc foarte mult pentru raspunsuri!
Daca ai primit subiectele, ai putea sa mi le trimiti si mie te rog frumos??
Subiectele de examen de anul trecut la Baroul Bucuresti au fost urmatoarele, din ce au scris cei de pe forumul "Admitere Barou 2008".

Civil : 1) Incetarea contractului de locatiune; 2) Imbogatirea fara justa cauza; 3) Intreruperea prescriptiei extinctive.

Procedura civila:1) Nulitatea actelor de procedura, 2) Apelul notiune, obiect, termen, efectele apelului, 3) Executarea vremelnica ahotararilor judecatoresti.

Penal: 1) Inselaciunea, 2) Tentativa,

Procedura penala: 1) Apelul peste termen, 2) Pertinenta,concludenta si utilitatea probelor.

La organizarea profesiei de avocat proba a fost orala subiectele individuale.

bafta!