Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Consultant fiscal
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Consultant fiscal

vreau si eu sa urmez un curs de exper fiscal doar k nu mai inteleg nimik din tot ce am gasit pe net..trebuie sa ai studii superioare sau nu
Probabil te referi la consultant fiscal.
Gasesti mai multe detalii aici [ link extern ] /
Exista tot felul de cursuri, si, mai nou, am vazut si eu acele cursuri de expert fiscal, care sunt recunoscute doar de Ministerul Muncii nu si de Camera Consultantilor Fiscali. Conform Clasificarii Ocupatiilor din Romania, pt. ocuparea functiei de expert fiscal - cod COR 241221 nivelul de instruire este 4 (studii superioare), chiar daca firmele acreditate de Consiliul National pentru Formarea Profesionala a Adultilor care organizeaza cursuri de acest gen poate nu impun la inscriere conditia ca participantul sa aiba studii superioare finalizate cu diploma de licenta.