Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Proces verbal de compensare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Proces verbal de compensare

Pt o compensare a 2 facturi cu o valoare mai mare de 10.000 RON, cu vechime mai mica de 30 de zile, este necesara inregistrarea la IMI, sau sunt suficiente ordinele de compensare si un proces verbal de compensare?

Multumesc anticipat!
Facturile cu valori peste 10.000 ron nu se compenseaza decat prin IMI, chiar daca ele nu si-au depasit scadenta cu peste 30 de zile.