Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale procedura majorare capital social sa
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

procedura majorare capital social sa

care este procedura cand un sa cu doi asociati vrea sa majoreze capitalul social dar doar unul sa vina cu banii.
este de ajuns o declaratie a celui de-al doilea ca renunta la dreptul de preferinta si este de acord ca subscrierea sa se faca integral de catre celalalt sau nu se poate acest lucru si actiunile nesubscrise de cel de-al doilea se anuleaza?
art 121 din legea 31? la el te referi?
Bineanteles.