Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general penalitati impozit forfetar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

penalitati impozit forfetar

Buna ziua,
as dori sa stiu daca conform noii OG nr. 30/2011, firmele care isi platesc datoriile pana la finalul anului sunt scutite de penalitatile care s-au acumulat datorita neachitarii impozitului forfetar.

Da,sunt supuse anularii penalitatile aferente obligatiilor fiscale declarate de contribuabili si celor stabilite prin decizii de impunere emise de organele din subordinea ANAF.
ContSters145448, utilizator