avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... sentinta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

sentinta

buna seara,
cum o sentinta pronuntata in decembrie 2006 poate fii comunicata piritului doar in octombrie 2008????/
Cel mai recent răspuns: angelaileana , utilizator 22:13, 11 Octombrie 2011
Orice este posibil.
A declarat apel?
aici este vorba de mine,
am primit comunicarea unei hotarari judecatoresti citez ''pronuntata in sedinta publica din 13.12.2006''
trimisa prin posta cu stampila la data de 30.10.2008

Mai ramane de vazut si din pricina cui sa ibtarziat atat de mult comunicarea.
eu ca si parat nu am primit nici o citatie in legatura cu acest proces,m-am trezit doar cu aceasta comunicare
termenul de apel /recurs curge de la comunicare...prin urmare sunteti in termen sa o contestati. sfatul meu ar fi sa va duceti la instanta respectiva sa cereti dosarul din arhiva sa vedeti ce este acolo

Alte discuții în legătură

Instanta s-a pronuntat, cum obþin decizia completa a acesteia? iulian1958 iulian1958 Pe portalul ministerului de justitie am aflat ca Instanta s-a pronuntat (favorabil) intr-un dosar in care sunt parte. Pe acest portal decizia Instantei este ... (vezi toată discuția)
Cand se face apel sau recurs la o hotarare judecatoreasca? carmenbn carmenbn Sotul meu este parte intr-un proces,care s-a incheiat in aprilie. Pe site apare asa:\\"Solutia pe scurt: Respinge cererea principală, ca neintemeiata. ... (vezi toată discuția)
Reluare judecata Ersin Dervis Ersin Dervis Buna ziua ! Am si eu o intrebare : - am depus o contestatie la un proces verbal de amenda incheiat de ANAF , in ziua procesului nu am reusit sa ajung , se ... (vezi toată discuția)