Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... sentinta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

sentinta

buna seara,
cum o sentinta pronuntata in decembrie 2006 poate fii comunicata piritului doar in octombrie 2008????/
Orice este posibil.
A declarat apel?
aici este vorba de mine,
am primit comunicarea unei hotarari judecatoresti citez ''pronuntata in sedinta publica din 13.12.2006''
trimisa prin posta cu stampila la data de 30.10.2008

Mai ramane de vazut si din pricina cui sa ibtarziat atat de mult comunicarea.
eu ca si parat nu am primit nici o citatie in legatura cu acest proces,m-am trezit doar cu aceasta comunicare
termenul de apel /recurs curge de la comunicare...prin urmare sunteti in termen sa o contestati. sfatul meu ar fi sa va duceti la instanta respectiva sa cereti dosarul din arhiva sa vedeti ce este acolo