Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Ce coduri caen sunt interzise la infiintare SRL??
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Ce coduri caen sunt interzise la infiintare SRL??

Stiu ca sunt anumite coduri caen care nu trebuie sa apara in actul constitutiv de infiintare al unui SRL (in ideea ca la infiintare se trec toate codurile caen in actul const.).
Care sunt aceste coduri?
Multumesc
Nu puteti sa treceti coduri caen pentru care nu sunteti autorizat/sau nu intruniti conditiile pentru a fi autorizat-contabilitate-6920 ,etc.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
8422 Activităţi de apărare naţională
9200 Activităţi de jocuri de noroc şi pariuri
6910 Activităţi juridice
6419 Alte activităţi de intermedieri monetare
6611 Administrarea pieţelor financiare
6612 Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare
6630 Activităţi de administrare a fondurilor
6511 Activităţi de asigurări de viaţă
6512 Alte activităţi de asigurări (exceptând asigurările de viaţă
6520 Activităţi de reasigurare
6530 Activităţi ale fondurilor de pensii (cu excepţia celor din sistemul public de asigurări sociale)
9312 Activităţi ale cluburilor sportive
2446 Prelucrarea combustibililor nucleari

In plus mai sunt coduri pt. care legea impune conditia obiectului unic de activitate sau conditia obiectului principal de activitate
Mai multe detalii gasiti aici
[ link extern ]

sau

[ link extern ]