Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA

Se poate deduce TVA-ul de la biletele CFR aferente delegatiilor?
Tva se poate deduce numai de pe facturile fiscale sau bonurile de combustibil. Art 145 cu norme.
Nici noi nu am dedus tva-ul pana cand in urma unui control de rambursare de tva unul dintre inspectorii echipei de control de la inspectia fiscala sector 2 ne-a spus ca este ok, putem sa deducem tva-ul de la biletele emise de SNTFC (companie nationala de stat).