Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... CONTROL MEDICAL PERIODIC
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

CONTROL MEDICAL PERIODIC

CE ANALIZE FAC ANGAJATII DIN ALIMENTATIE PENTRU CONTROLUL MEDICAL PERIODIC
Medicul de medicina muncii care deserveste unitatea dvs. este cel care indica analizele necesare si periodicitatea acestora.
Cititi fisa 128 din HG 355 /2007:

"Examenul medical periodic:
— examen clinic general — semestrial (atentie examenul tegumentelor si mucoaselor)
— examen coprobacteriologic — in trimestrul II si trimestrul III
— examen coproparazitologic — anual
— VDRL — anual"