Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Incadrare juridica
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Incadrare juridica

Buna ziua! Care este incadrarea juridica pentru reactivarea unei societati? Nu stiu si nu vreau sa fac vreo greseala. Am cautat si nu am gasit.
reactivare dupa suspendare activitatii sau ce anume???
luati legatura cu un avocat daca tot nu doriti ca sa gresiti...el va sti cel mai bine ce si cum...;)
Multumesc frumos de sfat, nu m-am gadit la varianta aceasta. Am sa angajez un al doilea avocat sa ma indrume. Puteti sa imi recomandati dumneavoastra un avocat mai bun?
Daca dvs. doriti sa reluati activitatea unei societati comerciale, trebuie sa depuneti la Registurl Comertulu o hotarare AGA in care sa scrieti asta.
Am facut hotararea AGA, insa mi-a fost respinsa pe motivul lipsei incadrarii juridice de anulare a suspendarii si reluare a activitatii. De aceea si problema in cauza.
Eu nu pricep ce incadrare juridica.
Uitati aici un model:
www.avocatnet.ro/content/for...