Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Adaugare Cod CAEN
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Adaugare Cod CAEN

Buna ziua. Am PFA si trebuie sa adaug un COD CAEN respectiv cel pentru comercializare in standuri si piete. Am fost la registrul comertului sa intreb ce acte am nevoie, mi-au aruncat 2 cereri in fata si nimic mai mult. Ma puteti ajuta va rog cu mai multe detalii? Va multumesc anticipat
In cererea de mentiuni la obiectul de activitate (modificare) completati cu codurile CAEN dorite:
4781 Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
Va multumesc de raspuns. Infara de cele 2 cereri de ce acte mai am nevoie? Multumesc anticipat
Hotararea AGA
Act constitutiv reactualizat
Act aditional
Copie dupa CI
Certificat de inregistrare in original +copii
Timbre judiciare de 1, 5 ron.