Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale inchiriere sediu pentru firma in curs de infiintare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

inchiriere sediu pentru firma in curs de infiintare

Buna seara!

Cum trebuie sa fac contractul de inchiriere pentru o firma pentru care doresc sa o infiintez, rezerv denumirea firmei si inchiriez cu numele firmei, avand in vedere ca j-ul, cui-ul inca nu sunt atribuite sau in alt mod, pe numele meu ca asociat?...

As fi recunoscatoare pt. un raspuns.

Multumesc!
puteti insera in contract o clauza de genul... dupa incheierea formalitatilor legale privind infiintarea, autorizarea.. societatii,partile convin sa completeze prezentul contract .
Inteleg, multumesc pentru idee!
Incheiati contractul de inchiriere dupa ce ati obtinut rezervarea denumirii societatii de la registrul comertului, unde la chirias veti scrie: SC ,,x" SRL - societate in curs de constituire reprezentata prin administrator....date de identificare.