Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Abuzul profesorilor/instructorilor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Abuzul profesorilor/instructorilor

Fetita mea de 6 ani, prescolar, la dorinta ei, am inscris-o la un sport. Intamplarea a facut sa ajungem la o profesoara renumita pentru rezultatele obtinute dar si pentru severitatea ei, insa cam in varsta. Crezand ca sunt doar exagerari am mers o luna dar dupa ce a incasat taxa pentru primul trimestru a inceput sa-si dea arama pe fata: loveste copii, ii umileste in fata celorlalti , foloseste epitete, cuvinte jignitoare. Nu s-a intamplat doar copilului meu.
Fiind foarte renumita si cautata imi este teama ca fac degeaba reclamatie la conducerea unitatii. Ce alte masuri pot lua impotriva ei (in afara de a nu mai duce copilul la ea)?
Va multumesc
X-( #-o
ce inseamna "renumita"? puteti depune plingere la Inspectoratul Scolar, la Directia ptr Protectia Copiilor si la politie - ptr rele tratamente aplicate minorului (desi asta ar fi bine sa o faceti abia dupa ce se finalizeaza verificarile primelor 2 institutii).
ideal este sa aveti si probe cum ar fi marturia altor parinti deoarece simpla dvs afirmatie si marturia copilului nu sunt suficiente.