avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 995 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum pot obtine o adeverinta cu sporuri daca ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum pot obtine o adeverinta cu sporuri daca angajatorul nu mai exista?

Buna ziua!
Daca unei persoane nu i s-a operat in Cartea de Munca corespunzator activitati prestate se mai pot recupera respectivele sporuri (conditii grele de munca). Mentionez ca firma respectiva se pare ca a fost desfintata in 2010 (IEMI S.A.). Aceasta firma lucra in colaborare cu MAPN, exista undeva o arhiva care sa pastreze informatiile despre munca depusa de angajati firmei desfintate?
Cel mai recent răspuns: Stefanidrez , utilizator 16:41, 31 Martie 2024


Burla ionel a scris:

Cum pot obține o adeverință cu sporurile de vechime,spor de noapte şi acord global de la IEMI Bucureşti,în condiţiile în care arhiva cu documente s-a mutat la Brăila şi nu cunosc numele firmei care are documentele în administrate. Vă multumesc anticipat.

ANII LUCRAȚI:3 09 1973 AUGUST 1992
Va interesati la Registrul comertului din judetul Braila de nume de firme specializate care arhiveaza documente preluate de la alte firme si de adresa acestora. Puteti intreba si la Arhivele nationale din judet.
Corespondenta se poate purta si prin posta cu confirmare de primire.
Se pare ca arhiva este deținută de TURBONIUM SRL str SUCEVITEI nr 24, Brăila.
Multumesc,am sa caut un nr.de telefon sa vad.Cu toata stima pt raspunsurile date,Violeta
Multumesc,am sa caut un nr.de telefon sa vad.Cu toata stima pt raspunsurile date,Violeta

Alte discuții în legătură

Contestatie pentru grupa a ii-a de munca maryya02 maryya02 buna ziua. tatal meu nascut in 1953 doreste sa iasa la pensie.intre anii 1969-1974 a lucrat ca strungar la IMAIA NAVODARI unde a obtinut urmatoarele sporuri cu ... (vezi toată discuția)
Grupa a ii-a de munca pentru soferi crisacs crisacs O persoana care a lucrat ca sofer in intervalele 01.01.1969 - 03.05.1975 ; 19.05.1975 - 01.02.1980 ; 06.06.1986 - 31.07.1992, in procent de 100% din ... (vezi toată discuția)
Cum se stabilesc perioadele lucrate in grupe de munca? simizbanca simizbanca pentru perioada 1980-1991 ,in ce baza se stabileste grupa de munca lucrata ca sofer pe autocamioane mai mari de 5 tone ? (vezi toată discuția)