Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Care-i salariul minim net pe economie?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Care-i salariul minim net pe economie?

Buna ziua!
Va rog, sa-mi spuneti care-i salariul minim net pe economie?
Va multumesc.
Legea stabileste un salariu minim brut pe economie, care este de 670 lei.
Salariul net aferent difera in functie de deducerea personala care se acorda.
anutamoga a scris:

Buna ziua!
Va rog, sa-mi spuneti care-i salariul minim net pe economie?
Va multumesc.

De exemplu:
Salariul brut = 670 lei - Salariul net = 510 lei - fara nicio persoana in intretinere si bonuri de masa

Salariul brut = 670 lei - Salariul net = 526 lei - o persoana in intretinere si fara bonuri de masa