Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate recensamant 2011
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

recensamant 2011

imi poate spune si mie cineva ce se intampla daca la recensamant nu a putut fi gasit acasa o persoana? mentionez ca ma refer aici la prietenul meu care lucreaza in strainatate; domiciliul il are inca in Romania, dar lucreaza ca si conducator auto; la data de 30.10.2011 s-a prezentat recenzorul si a lasat un formular tip pe care insa nu a lasat nici un nr de telefon, ci doar informarea ca trebuie sa asigure prezenta la domiciliu in data de 31.10.2011; cum acest lucru nu a putut fi posibil, ma intreb ce urmari ar putea avea acest lucru (amenda??). nu mi se pare corect nici sa nu lase un nr de telefon, iar ulterior dupa data de 01.11, sa nu mai raspunda nimeni la telefoanele postate pe site-ul cu recensamantul pe 2011.
Nu va pati nimic. Recenzorul nu trebuia sa lase nici un formular si trebuia sa il treaca la sectiunea romanilor plecati din tara.
multumesc pentru raspuns