Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare suspendare cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare suspendare cim

Buna ziua,am un salariat care a facut cerere cfp cu data de 31.10 pana la 02.11.,decizia de incetare a suspendarii o voi face cu data de 03.11(prima zi lucratoare) si tot in data de 3.11 salariatul a facut cerere de incetare a cim (acordul partilor).E corect sa trec in revisal interval suspendare 31.10-03.11 si incetare cim 3.11?
Decizia de suspendare e corect sa se emita la data cand a venit salariatul sa aduca cererea respectiv 28.10. si eu sa inregistrez suspendarea in revisal pe 3.11?
1. suspendare c.i.m. 31.10 - 02.11.2011
2. incetare suspendare c.i.m. 02.11.2011
3. incetare c.i.m. 03.11.2011
va multumesc asa am facut insa cred ca nu era gresit nici cum spusesem doar ca la raport pe salariat arata cam ciudat pe 3.11 si suspendat si incetat.

alexandra24, utilizator
alexandra24 a scris:

va multumesc asa am facut insa cred ca nu era gresit nici cum spusesem doar ca la raport pe salariat arata cam ciudat pe 3.11 si suspendat si incetat.

Arăta asa, intrucat ati trecut data de 03.11 ca data a incetarii suspendarii , dar si ca data a incetarii c.i.m. ..
Cornel Vasile, Consilier juridic
dar era gresit?oricum cred ca si incetarea suspendarii ca si data de incetare cim pot fi subiectul unei lungi discutii de ex eu consider data incetarii cim este prima zi nelucrata a salariatului insa aici la incetarea suspendarii am trecut 2.11 sfarsit/incetare si 3 incetare cim-dar daca aveam o zi trebuia sa trec interval de 2 date...
alexandra24 a scris:

dar era gresit?oricum cred ca si incetarea suspendarii ca si data de incetare cim pot fi subiectul unei lungi discutii de ex eu consider data incetarii cim este prima zi nelucrata a salariatului insa aici la incetarea suspendarii am trecut 2.11 sfarsit/incetare si 3 incetare cim-dar daca aveam o zi trebuia sa trec interval de 2 date...

Daca aveti si o baza legala a sustinerii dvs se poate discuta cu privire la data incetarii ce fel de zi poate fi ... :-/