avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... D 112
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

D 112

BUNA ZIUA !
Daca va rog i-mi spuneti si mie cum este cu D 112 pana la urma ?
Lunar sau trimestrial ?
Daca trimestrial , atunci vom depune in luna ianuarie pentru lunile octombrie,noiembrie si decembrie?
Multumesc si la multi ani pentru toti cei ce poarta numele de Mihai , Gavril si derivatele acestora!
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 15:28, 8 Noiembrie 2011
Începând cu veniturile aferente lunii octombrie 2011, Declaratia 112 se depune trimestrial de catre urmatorii platitori de venituri din salarii si asimilate acestora:
- persoanele juridice platitoare de impozit pe profit care, în anul anterior, au înregistrat venituri totale de pâna la 100.000 euro si au avut un numar mediu de pâna la 3 salariati inclusiv;
- persoanele juridice platitoare de impozit pe veniturile microîntreprinderilor care, în anul anterior, au avut un numar mediu de pâna la 3 salariati inclusiv;

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Daca va incadrati la trimestru, termenul e pana pe 25 ianuarie 2012.
~ Conținut șters la cerere ~
Da m-a incadrez dupa cum spuneti d-voastra,
si atunci trimit toate trei declaratiile in luna ianuarie 2012 sau l-e trimit pentru fiecare luna in parte urmand ca plata sa o fac pana pe 25 ianuarie 2012 pentru toate declaratiile?
Multumesc!
Depuneti una singura la trimestru cu datele cumulate pe trei luni si plata o faceti tot la trimestru.
MULTUMESC MULT !=D>

Alte discuții în legătură

D112 cimpazu cimpazu Buna seara, din recentele modificari am inteles ca daca am CA in 2010 mai mica de 100 mii euro si nr mediu salariati mai mic de 3 sunt obligata sa depun D112 ... (vezi toată discuția)
Declaratie 112 ong razvan0101 razvan0101 in cazul unui ONG care in anul 2010 a avut 2 angajati , decl.112 pe trim IV al lui 2011 adica octombrie,noiembrie,decembrie, se depunde pana pe 25 ianuarie ? ... (vezi toată discuția)