Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... D 112
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

D 112

BUNA ZIUA !
Daca va rog i-mi spuneti si mie cum este cu D 112 pana la urma ?
Lunar sau trimestrial ?
Daca trimestrial , atunci vom depune in luna ianuarie pentru lunile octombrie,noiembrie si decembrie?
Multumesc si la multi ani pentru toti cei ce poarta numele de Mihai , Gavril si derivatele acestora!
Începând cu veniturile aferente lunii octombrie 2011, Declaratia 112 se depune trimestrial de catre urmatorii platitori de venituri din salarii si asimilate acestora:
- persoanele juridice platitoare de impozit pe profit care, în anul anterior, au înregistrat venituri totale de pâna la 100.000 euro si au avut un numar mediu de pâna la 3 salariati inclusiv;
- persoanele juridice platitoare de impozit pe veniturile microîntreprinderilor care, în anul anterior, au avut un numar mediu de pâna la 3 salariati inclusiv;

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Daca va incadrati la trimestru, termenul e pana pe 25 ianuarie 2012.
~ Conținut șters la cerere ~
Da m-a incadrez dupa cum spuneti d-voastra,
si atunci trimit toate trei declaratiile in luna ianuarie 2012 sau l-e trimit pentru fiecare luna in parte urmand ca plata sa o fac pana pe 25 ianuarie 2012 pentru toate declaratiile?
Multumesc!
Depuneti una singura la trimestru cu datele cumulate pe trei luni si plata o faceti tot la trimestru.
MULTUMESC MULT !=D>