Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bani imprumutati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bani imprumutati

Buna ziua, am si eu o problema, lucrez la un magazin alimentar si am dat pe datorie de 1300ron desi nu trebuia, i-am spus patronului ce am facut si ce suma am dat, dupa ce a aflat mi-a adus un contract de munca sa-l semnez pentru ca eu am lucrat fara contract de munca, eu am refuzat sa-l semnez si atunci a inceput sa ma ameninte ca merge la politie ,sa tipe la mine si mai sa ma loveasca pt ca nu vreau sa semnez, totusi m-a pus sa semnez o foaie cum ca am dat pe datorie si suma de care am dat. Eu as vrea sa va rog sa-mi spuneti daca ar avea ce sa-mi faca? pt ca eu am incercat sa ma inteleg cu el si sa-i lucrez pt a-si putea recupera datoria dar el acum nu mai vrea fara contract.
e bine daca faceti contract de munca..acum, nu stiu ce sa zic,c e intentii are patronul... dar ce a fost in mintea dvs cand ati dat pe datorie? puteti macar recupera datoria de la pers in cauza?
nu pot recupera datoria si tocmai am renuntat la locul de munca pentru ca era cam agresiv patronul, oare poate face ceva pe cale legala?
daca ati lucrat "la negru" nu prea are ce sa va faca pe cale legala.
pentru ca risca sa piarda si mai mult decat aia "1300ron".
Va multumesc, ma mai linistiti