Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... rezidenta
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

rezidenta

buna seara as dori sa ma ajutati cu un raspuns daca se poate pe acest forum lucrez in italia cu contract de munca angajatorul refuza sa imi faca acte de identitate motivand ca apartamentul unde locuiesc impreuna cu angajatorul este pe numele sotului el fiind decedat din anul 2002 mentionez ca apartamentul este de la comune mai explicit NU ESTE PROPRIETATE refuza categoric sa imi faca buletin am fost personal la primaria de unde apartin si mi-au spus ca daca angajatorul nu imi completeaza formularul care trebuie depus nu are cum sa ma ajute ce pot face in acest caz ? rezidenta on line ? multumesc pentru raspuns si ajutor =D>
daca refuza sa va ia in spatiu, nu aveti cum sa va faceti rezidenta in Italia si ca atare veti fi in imposibilitatea de a lucra in mod legal... Eu zic sa va cautati alt angajator mai serios