avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Fisa postului pentru consilierul personal al primarului
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Fisa postului pentru consilierul personal al primarului

Buna seara,
Poate cineva sa ma indrume cum as putea sa intocmesc fisa postului ptr consilierul prsonal al primarului?
Am cauta pe net dar nu prea gasesc nimic gaseasc modele.. Ce as putea face?
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 18:25, 24 Noiembrie 2011
Buna seara,
Aveti atasat la documente utile model fisa postului.

sau intrati pe www.avocatnet.ro/content/con...
Ultima modificare: Miercuri, 16 Noiembrie 2011
Adorjan Ramona, Consilier juridic
Cred ca am fost intelesa gresit, am nevoie de fisa post consilier personal al primaruli ci nu pt consilier juridic.
Imi cer scuze, nu am inteles eu, am gasit o fisa postului pentru consilierul ministului, poate o puteti adopta...
O gasiti pe [ link extern ]

Pe langa aceasta in conformitate cu prevederile Legii 215/2001 modificata , consilierii îşi desfăşoară activitatea în baza unui contract individual de muncă pe durată determinată, mai exact pe parcursul mandatului primarului. De asemenea, atribuţiile lor sunt stabilite printr-o dispoziţie a primarului. iar potrivit Ordonanţei de Urgenţă nr. 10/2008 actualizata privind nivelul salariilor de bază şi al altor drepturi ale personalului bugetar salarizat, un consilier din cabinetul primarul poate primi de la 581 la 1.199 de lei, în funcţie de nivelul studiilor.

Sper ca v-am fost de ajutor:)
dorela a scris:

Buna seara,
Poate cineva sa ma indrume cum as putea sa intocmesc fisa postului ptr consilierul prsonal al primarului?
Am cauta pe net dar nu prea gasesc nimic gaseasc modele.. Ce as putea face?



Uitati aici un astfel de model
[ link extern ]
Ce fel de post mai este acesta? Nu am mai auzit de consilier personal al primarului. Ce fel de inventie mai este si aceasta? Care este utilitatea?
Ultima modificare: Joi, 24 Noiembrie 2011
giv, utilizator

Alte discuții în legătură

Fisa post consilier personal al primarului adrianahaiduc adrianahaiduc Va rog un model de fisa a postului pt consilierul personal al primarului va multumesc! (vezi toată discuția)
Contract de munca pantial pantial Buna seara! doresc sa angajez o persoana ca vanzator ,cu -contract de munca cu timp partial- ,exista un formular tipizat la sau il intocmeste angajatorul? ... (vezi toată discuția)
Regulament ordine intern BogdanMP BogdanMP buna ziua, ma poate ajuta cineva cu un model de regulament ordine interna ( ROI ) abdatat unui magazin alimentar? Si un model de fisa postului de ... (vezi toată discuția)