Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Fisa postului pentru consilierul personal al primarului
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Fisa postului pentru consilierul personal al primarului

Buna seara,
Poate cineva sa ma indrume cum as putea sa intocmesc fisa postului ptr consilierul prsonal al primarului?
Am cauta pe net dar nu prea gasesc nimic gaseasc modele.. Ce as putea face?
Buna seara,
Aveti atasat la documente utile model fisa postului.

sau intrati pe www.avocatnet.ro/content/con...
Adorjan Ramona, Consilier juridic
Cred ca am fost intelesa gresit, am nevoie de fisa post consilier personal al primaruli ci nu pt consilier juridic.
Imi cer scuze, nu am inteles eu, am gasit o fisa postului pentru consilierul ministului, poate o puteti adopta...
O gasiti pe [ link extern ]

Pe langa aceasta in conformitate cu prevederile Legii 215/2001 modificata , consilierii îşi desfăşoară activitatea în baza unui contract individual de muncă pe durată determinată, mai exact pe parcursul mandatului primarului. De asemenea, atribuţiile lor sunt stabilite printr-o dispoziţie a primarului. iar potrivit Ordonanţei de Urgenţă nr. 10/2008 actualizata privind nivelul salariilor de bază şi al altor drepturi ale personalului bugetar salarizat, un consilier din cabinetul primarul poate primi de la 581 la 1.199 de lei, în funcţie de nivelul studiilor.

Sper ca v-am fost de ajutor:)
dorela a scris:

Buna seara,
Poate cineva sa ma indrume cum as putea sa intocmesc fisa postului ptr consilierul prsonal al primarului?
Am cauta pe net dar nu prea gasesc nimic gaseasc modele.. Ce as putea face?

Uitati aici un astfel de model
[ link extern ]
Ce fel de post mai este acesta? Nu am mai auzit de consilier personal al primarului. Ce fel de inventie mai este si aceasta? Care este utilitatea?
giv, utilizator