Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SI LA PERSONALUL DIDACTIC AUXILIAL SE MARESTE SALARIUL?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SI LA PERSONALUL DIDACTIC AUXILIAL SE MARESTE SALARIUL?

BUNA ZIUA EU SUNT CONTABILA LA O SCOALA SI ASI VREA SA STIU CU MARIREA ASTA DE SALARIU CEI 50% , DIN 01 10 2008 E VALABIL SI PENTRU CADRELE DIDACTICE AUXILIALE CUM SUNT EU SI SECRETARA SAU NUMAI PENTRU PROFESORI :((
MULTUMESC MULT
O SEARA PLACUTA
Asteptati sa apara legea respectiva si o sa vedem. De abia au votat-o ieri in Parlament. Cand o sa apara in M.Of. o sa o citim si ne lamurim.
Cand mai intrati pe forum nu mai scrieti cu majuscule ca nu putem citi si este interzis si de Regulamentul forumului (asa-i ca nu l-ati citit?).
Camera Deputaţilor a adoptat, marţi, în unanimitate, Ordonanţa 15/2008 cu amendamentele PSD privind creşterea salariilor cadrelor didactice preuniversitare cu peste 50 la sută şi a profesorilor universitari cu 74 la sută.
Din interviurile acordate de catre Preşedintele Federaţiei Alma Mater se pare ca personal nedidactic, care lucrează în învăţământ nu va beneficia de aceasta crestere.