avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1822 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... care sunt actele necesare pentru depunerea declaratiei ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

care sunt actele necesare pentru depunerea declaratiei 095

Buna ziua
Va rog puteti sa imi spuneti ce acte sunt necesare pentru depunerea declaratiei 095
Cel mai recent răspuns: afaceriiolden , utilizator 18:46, 21 Noiembrie 2011
Declaratia de inregistrare in Registrul Operatorilor Intracomunitari trebuie depusa impreuna cu:
- cazierul judiciar (titular,administrator si/sau asociati)
- copie de pe codul de TVA intracomunitar
- copie carte de identitate
[ link extern ] /
[ link extern ]
L.C.
Cel mai bine, ca sa nu faceti un drum degeaba, sunati la administratia financiara de care apartineti. Spre exemplu, la Timisoara, la declaratia 095 se anexeaza doar cazierele si imputernicirea (daca este cazul).
in Bihor : copie CUI,Copie certificat platitor de TVA, copie act identitate administrator, cazier juridic si Copie contract de prestari servicii sau DELEGATIE daca nu depune administratorul.
Ultima modificare: Luni, 21 Noiembrie 2011
afaceriiolden, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Roi? AnneMarie31 AnneMarie31 Buna ziua eu, ca traducator autorizat si PFA, pentru a emite facturi clientilor din strainatate (din UE) trebuie sau nu sa ma inscriu in Registrul ... (vezi toată discuția)
Contributii pfa cand sunt si angajat. declaratii pentru prestari servicii in state ue. florinat florinat Buna ziua, Pentru infiintarea unui PFA, daca sunt si angajat in acelasi timp cu CIM, ce contributii voi datora in calitate de PFA si ce declaratii am de ... (vezi toată discuția)
Tva intracomunitar ro - de cosminsb cosminsb Buna ziua, Doresc sa stiu daca firma A (Romania, platitoare TVA) emite factura pentru firma B (Germania, platioare TVA), se trece TVA pe factura? Factura se ... (vezi toată discuția)