Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... care sunt actele necesare pentru depunerea declaratiei ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

care sunt actele necesare pentru depunerea declaratiei 095

Buna ziua
Va rog puteti sa imi spuneti ce acte sunt necesare pentru depunerea declaratiei 095
Declaratia de inregistrare in Registrul Operatorilor Intracomunitari trebuie depusa impreuna cu:
- cazierul judiciar (titular,administrator si/sau asociati)
- copie de pe codul de TVA intracomunitar
- copie carte de identitate
[ link extern ] /
[ link extern ]
L.C.
Cel mai bine, ca sa nu faceti un drum degeaba, sunati la administratia financiara de care apartineti. Spre exemplu, la Timisoara, la declaratia 095 se anexeaza doar cazierele si imputernicirea (daca este cazul).
in Bihor : copie CUI,Copie certificat platitor de TVA, copie act identitate administrator, cazier juridic si Copie contract de prestari servicii sau DELEGATIE daca nu depune administratorul.
afaceriiolden, utilizator