Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Afacere....
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Afacere....

Am de gand in viitorul foarte apropiat sa imi deschid o afacere.

Cu aceasta afacere sa pot participa la targuri si expozitii. Vreau sa vand bauturi racoritoate, vin fiert si mici.

Ma intereseaza ce cod caen imi trebuie, ce autorizatii si de unde le pot lua?

Si ma intereseaza care este procedura pentru a inchiria un spatiu public.

In cazul in care nu am dat toate explicatiile necesare pentru a ma lamuri cu problema mea va rog sa imi spneti ce informatii sa va mai dau.

Multumesc anticipat!
Pentru toate aceste informatii si pentru redactarea actului constitutiv al viitoarei societati va puteti adresa Oficiului Registrului Comertului din raza de domiciliu.
iulianamandrescu a scris:

Pentru toate aceste informatii si pentru redactarea actului constitutiv al viitoarei societati va puteti adresa Oficiului Registrului Comertului din raza de domiciliu.

Presupun ca e codul de la comert cu ridicata!
Stabiliti locatia dorita si adresativa autoritatilor locale in acest sens.
Roland Mindrila, Avocat
Codurile CAEN pt activitatile pe care doriti sa le efectuati sunt:
4781- comert cu amanuntul al produselor alimentare bauturilor si produselor din tutun efectuat prin stnduri, chioscuri si piete;
4789- comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse
Faptul ca stiti codurile activitailor pe care doriti sa le desfasurati nu va ajuta .
Toate informatiile si actele ce trebuiesc intocmite vi le vor da cei de la ORC.