avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Afacere....
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Afacere....

Am de gand in viitorul foarte apropiat sa imi deschid o afacere.

Cu aceasta afacere sa pot participa la targuri si expozitii. Vreau sa vand bauturi racoritoate, vin fiert si mici.

Ma intereseaza ce cod caen imi trebuie, ce autorizatii si de unde le pot lua?

Si ma intereseaza care este procedura pentru a inchiria un spatiu public.


In cazul in care nu am dat toate explicatiile necesare pentru a ma lamuri cu problema mea va rog sa imi spneti ce informatii sa va mai dau.

Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Iuliana lUMINITA Mandrescu , Consilier juridic 09:40, 23 Noiembrie 2011
Pentru toate aceste informatii si pentru redactarea actului constitutiv al viitoarei societati va puteti adresa Oficiului Registrului Comertului din raza de domiciliu.
iulianamandrescu a scris:

Pentru toate aceste informatii si pentru redactarea actului constitutiv al viitoarei societati va puteti adresa Oficiului Registrului Comertului din raza de domiciliu.



Presupun ca e codul de la comert cu ridicata!
Stabiliti locatia dorita si adresativa autoritatilor locale in acest sens.
Ultima modificare: Miercuri, 23 Noiembrie 2011
Roland Mindrila, Avocat
Codurile CAEN pt activitatile pe care doriti sa le efectuati sunt:
4781- comert cu amanuntul al produselor alimentare bauturilor si produselor din tutun efectuat prin stnduri, chioscuri si piete;
4789- comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse
Faptul ca stiti codurile activitailor pe care doriti sa le desfasurati nu va ajuta .
Toate informatiile si actele ce trebuiesc intocmite vi le vor da cei de la ORC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen ? utc utc Vreau sa desfasor activitate de comert, respectiv prin piete, targuri si oboare cu produse de morarit, adica vanzare de malai, tarate, hrana ptr. animale. La ... (vezi toată discuția)
Comert in targuri si piete alvld alvld rog daca poate cineva sa -mi spuna pt comert in aleea castanilor trebuie sa-mi schimb codul caen(am un magazin) si daca trebuie casa de marcat.va multumesc (vezi toată discuția)
Acte si autorizatii necesare vanzare produse in targuri Bodo87 Bodo87 Salut! Vreau sa incep o mini-afacere! Deci,ce acte si autorizatii imi sunt necesare pentru a putea vinde in piete si targuri diferite produse (haine,produse ... (vezi toată discuția)