avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 345 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile libere legale 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile libere legale 2011

Buna ziua. Imi puteti spune, va rog, daca ziua de 30 noiembrie 2011 este zi libera legala ?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:51, 24 Noiembrie 2011
valcris a scris:

Buna ziua. Imi puteti spune, va rog, daca ziua de 30 noiembrie 2011 este zi libera legala ?
Va multumesc.


Inca nu.. poate la anu...S-a "aruncat in piata"chestia asta si nimeni nu mai are rabdare sa fie aprobata si publicata in MO....
valcris a scris:

Buna ziua. Imi puteti spune, va rog, daca ziua de 30 noiembrie 2011 este zi libera legala ?
Va multumesc.


Senatul a adoptat tacit, la inceputul acestei saptamani, o propunere legislativa potrivit careia aceasta data ar urma sa devina zi nelucratoare in Codul Muncii. Camera Deputatilor are, insa, votul final. Noile prevederi nu se pot aplica insa din acest an.

www.avocatnet.ro/content/art...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

30 noiembrie este declarata zi libera ? popanaid popanaid Buna dimineata tuturor ! Va rog sa-mi spuneti daca ziua de 30 noiembrie a fost declarata zi libera ( Sf. Andrei ). Stiu ca a fost o propunere insa nu stiu ... (vezi toată discuția)
Proiect de lege privind modificarea codului muncii: 30 noiembrie - zi libera  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Lege pentru modificarea alin. (1) al art. 139 din Legea nr. 53/2003 Codul muncii, republicata: Parlamentul Romaniei adopta prezenta lege. Articol unic. - ... (vezi toată discuția)
Zi libera in codul muncii - ziua sfantului apostol andrei Aargau Aargau Buna ziua, am inteles ca ieri a fost adoptat in Parlament sa fie introdusa ziua de 30. Noiembrie ca zi de Sarbatoare legala. Imi puteti va rog spune daca ... (vezi toată discuția)