Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile libere legale 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile libere legale 2011

Buna ziua. Imi puteti spune, va rog, daca ziua de 30 noiembrie 2011 este zi libera legala ?
Va multumesc.
valcris a scris:

Buna ziua. Imi puteti spune, va rog, daca ziua de 30 noiembrie 2011 este zi libera legala ?
Va multumesc.

Inca nu.. poate la anu...S-a "aruncat in piata"chestia asta si nimeni nu mai are rabdare sa fie aprobata si publicata in MO....
valcris a scris:

Buna ziua. Imi puteti spune, va rog, daca ziua de 30 noiembrie 2011 este zi libera legala ?
Va multumesc.

Senatul a adoptat tacit, la inceputul acestei saptamani, o propunere legislativa potrivit careia aceasta data ar urma sa devina zi nelucratoare in Codul Muncii. Camera Deputatilor are, insa, votul final. Noile prevederi nu se pot aplica insa din acest an.

www.avocatnet.ro/content/art...