Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... testament...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

testament...

Bunicul meu a lasat parintilor mei testament la notar toate bunurile mobile si imobile. La anul se implinesc 30 de ani de cand a fost facut testamentul, mai poate fi atacat?
parintii dvs au stapanit bunurile imobile cuprinse in testament in ultimii 30 de ani in mod neintrerupt? au achitat impozite?
da, stapanit bunurile, au platit impozitele in ultimii 30 de ani.
Nu! De cine sa fie atacat?
mama mai are 3 frati, ei daca pot ataca testamentul? Pot sa treaca parintii mei bunurile lasate prin testament pe numele lor? fara sa intampine piedici avand in vedere ca au trecut 30 de ani.
Ovidiu_Ilie, utilizator
Parintii dvs sa dezbata succesiunea. Este singurul lucru care pot sa l faca.