Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DISPONIBILIZARE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DISPONIBILIZARE

In caz de disponibilizare colectiva, cand se face inregistrarea pe REVISAL ?
aur19 a scris:

In caz de disponibilizare colectiva, cand se face inregistrarea pe REVISAL ?

Inregistrarea in REVISAL se va face la data incetarii raportului de munca, potrivit art.4 alin.1 lit.d din HG nr.500/2011.