Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Examen Barou 2012
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Examen Barou 2012

Buna!Ma poate ajuta si pe mine cineva cu bibliografia pentru examenul de admitere in profesia de avocat stagiar,??intentionez sa dau in anul 2012si vreau sa incep sa invat.Ce autori mi-ati recomanda?ms mult:help:
Eu am dat anul trecut , am reusit sa trec de examenul grila, insa nu am luat examenul scris. Ce a fost cel mai greu au fost spetele. E bine sa inveti dupa cartile celor care fac parte din comisia de examen. La drept civil- Boroi, la procedura civila- Traian Cornel Briciu, iar la penal si procedura penala - Mihail Udroiu.Insa pe partea de drept civil trebuie sa apara carti, iar pe procedura civila -desi nu s-a schimbat CPC, insa in Noul Cod Civil sunt multe prevederi de procedura, sa speram ca apar si acolo carti.
Va recomand tuturor sa intrati pe site-ul inm si ascultati conferintele pe noul cod civil , care sunt foarte bune.
Salut. as vrea sa te intreb cum sa ma astept la examenul scris? cum arata ce iti cere? vreau sa ma apuc de invatat pt examenul din octombrie anul acesta. multumesc anticipat.